Breng dynamiek en humor in je team coaching en realiseer doorbraken waar traditionele methodes tekortschieten. Leer hoe je teams en groepen met lef, humor en warmte uitdaagt om écht in beweging te komen en hun potentieel volledig te benutten.
Dit programma van Stapkracht is voor teamcoaches, trainers, organisatieadviseurs, HR-professionals en leidinggevenden die direct met teams of groepen werken en hun impact willen vergroten.
Jij bent professional en:
De Training Provocatief Werken met Teams bestaat uit drie intensieve trainingsdagen, verspreid over een periode van ongeveer een maand. Dit stelt je in staat om de provocatieve technieken en theorieën direct toe te passen in je eigen praktijk en te experimenteren met nieuwe interventies. Tussen de trainingsdagen door krijg je praktijkgerichte opdrachten mee en is er gelegenheid voor reflectie. De laatste dag is een terugkomdag, waarvan de inhoud deels wordt afgestemd op de behoeften en vragen die in de tussentijd zijn ontstaan.
Deze training is interactief en praktijkgericht: je staat zelf aan het roer. Tussen de trainingsdagen werk je aan opdrachten uit jouw praktijk en neem je tijd voor reflectie. De afsluitende dag is een terugkomdag, waarvan de invulling wordt afgestemd op wat er in de tussenliggende periode bij jou en de groep leeft.
Dag 1 De Basis: Teamdynamiek & pRovocatieve Coaching Onderdeel 1 toelichting: We starten met een diepgaande kennismaking met de provocatieve benadering en de fundamentele principes (warmte, humor, uitdaging). Je leert de essentiële teamdynamieken doorgronden, inclusief onbespreekbare onderwerpen en herhalende patronen. Door middel van speelse oefeningen en een eerste teamprovocatie ervaar je direct de impact van deze aanpak.
Dag 2: Interveniëren met Impact – Provocatie in Teamsetting Onderdeel 2 toelichting: Deze dag duiken we dieper in veelvoorkomende teamproblemen en de theorieën die daarbij helpen, zoals de Farrelly Factoren van Frank Farrelly en de Vijf Frustraties van Teamwork van Lencioni. Je leert hoe je deze inzichten combineert met provocatieve interventies. Door middel van rollenspellen en realistische teamscenario’s oefen je met het provocatief coachen op actuele casuïstiek.
Dag 3: Terugkomdag – Borging & Verdieping Onderdeel 3 toelichting: De terugkomdag staat in het teken van reflectie, intervisie en verdieping. Er is volop ruimte om eigen casuïstiek in te brengen en provocatieve intervisie te ervaren. We werken aan het integreren van de provocatieve aanpak in jouw unieke stijl als teamcoach en sluiten af met persoonlijke provocatieve opdrachten om het geleerde te borgen in je dagelijkse praktijk.
Benieuwd naar andere teambuildingsopties? We bieden ook eendaagse trainingen zoals teambuildingstochten.
Wil je een uitje dat past bij jouw groep? Bij De Wilgenweard denken we graag mee. We stellen samen een programma op dat aansluit bij jullie wensen, doelen en samenstelling. Of het nu gaat om actie, ontspanning of een avond met eten: we maken een offerte op maat. Om dit goed te kunnen doen, horen we graag wat meer over jullie groep: zoals het aantal personen, de leeftijd, de gelegenheid en eventuele speciale wensen. Zo zorgen we samen voor een geslaagd uitje.